Menu Close

BBBS (Big Brother, Big Sister)

Mažeikių r. pedagoginė psichologinė tarnyba iš savivaldybės gavo finansavimą  Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės – programos “DIDYSIS IR MAŽASIS DRAUGAI – KARTU GERIAU”  vykdymui. Ši programa sudaryta iš kelių etapų: pirmajame etape buvo  numatyti mokymai programos “Big Brothers Big sisters” koordinatoriams. Šiuos mokymus organizavo Paramos vaikams centras. Antrame etape bus kviečiami savanoriai, kurie dalyvaus 20 valandų mokymuose ir bus ruošiami draugystei su vaiku.
Programą “Big Brothers Big Sisters” Mažeikių rajone vykdo specialistės iš Mažeikių r. pedagoginės psichologinės tarnybos : socialinė pedagogė Vilma Šinkevičienė, psichologės Diana Ertenienė ir Inga Bareikienė.


Trumpai apie programos istoriją.

„Big Brothers Big Sisters“ programa gimė 1904 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jos pagrindiniai tikslai buvo padėti jauniems žmonėms, kurie gyvena socialiai apleisti, kuriems trūksta tvirto ir teigiamo suaugusio žmogaus pavyzdžio.
Į Lietuvą „Big Brothers Big Sisters“ programa atkeliavo 1995 metais. Lietuvoje šią programą inicijavo Atviros Lietuvos Fondas. Paramos vaikams centras pradėjo ją vykdyti Vilniuje. Šiuo metu programa sėkmingai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Kretingoje, Alytuje, Anykščiuose.

Programos esmė.

Būna, kad vaikams reikia juos išklausančio, suprantančio, palaikančio ir išmokančio, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, žmogaus. „Big Brothers Big Sisters“ programoje tokiu žmogumi tampa programos savanoriai – Didieji Draugai.
Programos esmė – profesionaliai prižiūrima suaugusio ir 7-14 metų vaiko draugystė, kuri padeda vaikui sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, bendrauti su kitais draugiškai, išmokti pasirūpinti savimi ir šalia esančiais.

Programos dalyviai kruopščiai atrenkami:

Vaikui ir jo tėvams  (globėjams) atliekamas tinkamumo įvertinimas, vaikas lanko saugumo mokymus. Savanoris užpildo paraišką, yra kviečiamas interviu. Lanko 10 užsiėmimų mokymus
Kas gali būti savanoriu. Savanoriu gali būti vyresnis nei 18 metų žmogus, turintis pakankamai bendravimo su vaikais patirties, gebantis laikytis taisyklių ir  būti pakankamai lankstus naujose situacijose. Taip pat savanoris turi prisilaikyti visuomeninių normų ir būti geru pavyzdžiu vaikui,  pažymėti sveika pusiausvyra tarp pasitikėjimo savimi ir pasitikėjimo kitais.

 

Norime kreiptis į visus, kurie neabejingi savanorystei


Esi vyresnis nei 18 metų ir turi 2 valandas per savaitę, kurias norėtum prasmingai praleisti?
“Big Brothers Big Sisters” programa siūlo Tau unikalią galimybę įgyti vertingos patirties ir realizuoti save padedant vaikui – tapti jo Didžiuoju draugu.
Savanoriu gali tapti kiekvienas nepriklausomai nuo savo patirties ir išsilavinimo, praėjęs atranką. MAŽAJAM DRAUGUI – TU LABAI REIKALINGAS
Jei susidomėjai  ir nori tapti savanoriu „Big Brother Big Sisters“ programoje, tavęs lauksime adresu:

Mažeikių r. Pedagoginė psichologinė tarnyba, Naftininkų 9,  III aukštas,
6 kab. III-IV nuo 13 val. iki 18val. socialinė pedagogė Vilma

Jei kyla  klausimų, ar nori išsamesnės informacijos,  rašyk el.p.  faidusaite@gmail.com , ar skambink  tel. 8 – 614 – 17835

Apie BBBS (Big Brother, Big Sister) programą Paramos vaikams centro svetainėje.

Skip to content