Menu Close

Programa “Big Brothers Big Sisters”

Programą “Big Brothers Big Sisters” Mažeikių rajone vykdo specialistės iš Mažeikių r. pedagoginės psichologinės tarnybos : socialinė pedagogė Vilma Šinkevičienė, psichologės Diana Ertenienė ir Inga Bareikienė.

Trumpai apie programą istoriją. „Big Brothers Big Sisters“ programa gimė 1904 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jos pagrindiniai tikslai buvo padėti jauniems žmonėms, kurie gyvena socialiai apleisti, kuriems trūksta tvirto ir teigiamo suaugusio žmogaus pavyzdžio.

Į Lietuvą „Big Brothers Big Sisters“ programa atkeliavo 1995 metais. Lietuvoje šią programą inicijavo Atviros Lietuvos Fondas. Paramos vaikams centras pradėjo ją vykdyti Vilniuje. Šiuo metu programa sėkmingai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Kretingoje, Alytuje, Anykščiuose.

Programos esmė Būna, kad vaikams reikia juos išklausančio, suprantančio, palaikančio ir išmokančio, kaip elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, žmogaus. „Big Brothers Big Sisters“ programoje tokiu žmogumi tampa programos savanoriai – Didieji Draugai.

Programos esmė – profesionaliai prižiūrima suaugusio ir 7-14 metų vaiko draugystė, kuri padeda vaikui sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, bendrauti su kitais draugiškai, išmokti pasirūpinti savimi ir šalia esančiais.

Programos dalyviai kruopščiai atrenkami. Vaikui ir jo tėvams  (globėjams) atliekamas tinkamumo įvertinimas, vaikas lanko saugumo mokymus.Savanorisužpildo paraišką, yra kviečiamas interviu. Lanko 10 užsiėmimų mokymus

Kas gali būti savanoriu. Savanoriu gali būti vyresnis nei 18 metų žmogus, turintis pakankamai bendravimo su vaikais patirties, gebantis laikytis taisyklių ir  būti pakankamai lankstus naujose situacijose. Taip pat savanoris turi prisilaikyti visuomeninių normų ir būti geru pavyzdžiu vaikui,  pažymėti sveika pusiausvyra tarp pasitikėjimo savimi ir pasitikėjimo kitais.

Norime kreiptis į visus kurie neabejingi savanorystei:

Esi vyresnis nei 18 metų. ir turi 2 valandas per savaitę, kurias norėtum prasmingai praleisti?

“Big Brothers Big Sisters” programa siūlo Tau unikalią galimybę įgyti vertingos patirties ir realizuoti save

padedant vaikui – tapti jo Didžiuoju draugu.

Savanoriu gali tapti kiekvienas nepriklausomai nuo savo patirties ir išsilavinimo, praėjęs atranką.

MAŽAJAM DRAUGUI – TU LABAI REIKALINGAS

Jei susidomėjai  ir nori tapti savanoriu „Big Brother Big Sisters“ programoje, tavęs lauksime adresu:

Mažeikių r. Pedagoginė psichologinė tarnyba, Naftininkų 9,  III aukštas, 9 kab. I-IV nuo 14.00-18.00

 

Jei kyla  klausimų, ar nori išsamesnės informacijos  rašyk el.p.  pptmazeikiai@gmail.com, ar skambink  tel. 8 (443) 20341

 

Skip to content