Menu Close

Diskusija Senamiesčio pagrindinėje mokykloje

   2011-12-22            

                Mažeikių r. PPT bendradarbiaujant su Mažeikių Senamiesčio pagrindine mokykla buvo suorganizuota vaikų – tėvų diskusija „XXI a. tėvai. Sunku ar lengva jais būti?“.

               Šios diskusijos dėka 7 klasės mokiniai ir jų tėvai turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į dažnai priešingos stovyklos pusę. Organizatorių sumanymu, vaikai privalėjo apginti poziciją, jog XXI a. tėvais būti sunku. Tokiu būdu paaugliai tarsi buvo priversti pasimatuoti tėvų kailį, atidžiau pažvelgti į savo tėvų kasdienybę, įvertinti jų pečius užgulančią atsakomybę už vaikų psichinę ir fizinę sveikatą, materialinį gerbūvį, nerimą dėl vaikų ateities, konfliktų priežastis ir visas kitas iš tėvų perspektyvos iškylančias šių dienų dilemas. Tuo tarpu tėvams – tai puiki proga į tėvystę žvelgti pozityviai. Priversti apginti nuomonę, jog tėvais XXI a. būti yra lengva, tėvai liovėsi kaltinti, moralizuoti vaikus, į sunkumus žvelgė kaip į iššūkius, kurie brandina asmenybes, vis labiau dairėsi aplinkoje ir vis daugiau rado pagalbos – infomacinės, specialiosios, technologinės ir kt., ir vis nuoširdžiau bandė tikėti, jog jiems yra lengva būti tėvais.

Apie tai sūlome paskaityti Mažeikių r. PPT psichologės Viktorijos Kavaliauskienės straipsnį (meniu punktas „Straipsniai“).

Skip to content